תוכנית עסקית לסטארטאפים

חוסר היכולת לתכנן היא למעשה תכנון לכישלון! אנחנו יזמים ולכן מבינים את המציאות העסקית אחרי הקמה, הצלחה, סגירה, כישלון ואפילו אקזיט.

בלי היכולת לבצע תכנון אוחז מציאות שמציב מראה אל מול היזם לא ניתן לצאת לדרך בה סיכויי ההצלחה מספקים הבטחה רצינית להחזר השקעה.

תוכנית עסקית טובה מגדילה את סיכויי ההצלחה ומקטינה את הסיכונים.

היתרונות שלנו

הבנת הצורך

הבנת העסק באופן מעמיק. חלוקה למוקדי רווח ומיפוי הוצאות

תוכנית מקצועית

בניית תקציב שנתי או תוכנית עסקית המשקפות יעדים ברי השגה

אנחנו כאן אתך

ליווי מקצועי של כלכלן בכיר או רואה חשבון לצד צוות הנהלת חשבונות

השגת המטרה

שיפור הרווחיות והשגת שליטה פיננסי מלא וניהול חכם

למה צריך תוכנית עסקית?

רעיונות טובים יש כמו חול בים, זה כבר לא המשאב הנחוץ ביותר להצלחה עסקית. מה שמשנה זה האנשים שמאחוריו – האם אתה יכול להוציא אל הפועל תוכנית פעולה ולהוביל את הרעיון שלך לרווחיות וקיום יציב במשך הזמן? בלי היכולת הזו הסיכון עולה על הסיכוי לרווח ולכן נמליץ שלא להתחיל את הקמת הסטארטאפ. 

ברגע שאתה יודע לייצר את הצוות הנכון לביצוע, תוכנית עסקית היא כורח המציאות. התוכנית מתפקדת כמסמך המלווה את הקמת הסטארטאפ לאורך שנתיים עד שלוש ומציב יעדים ברי השגה. תוכנית עסקית שנכתבת על ידי היזם לרוב לא מצליחה לייצג מציאות ונצבעת בצבעים ורודים ואנו ממליצים שלא לנסות ולחסוך בתהליך זה. 

תוכנית עסקית מנופחת סופה במגירה והיא אינה משרתת אף אינטרס ואינה מחזירה את ההשקעה.

התוכנית מאפשרת לך לחדד את המודל העסקי (אבן דרך משמעותית בתהליך) ולהבין את הנגזרות הפיננסיות במהלך הזמן. במקביל להבנת השוק והמתחרים תוכל לתמחר, לתכנן את אסטרטגיית החדירה לשוק ולהבין את הפוטנציאל והסיכון במיזם. 

אנחנו רואים בנו כצוות מקצועי אשר עוזר לך להקים נכון את הסטארטאפ הבא.

אז כמה בכלל צריך לגייס? אולי השאלה הנכונה יותר היא כמה חכם לנו לגייס בנקודת זמן? לכל גיוס יש השלכות על שווי החברה העתידי ועל האופן הנכון לגייס את הכסף.

האם נכון לגייס חוב? לגייס משקיעים? לקחת הלוואה בערבות מדינה או פשוט הלוואה מגורם ממן כמו בנק או בית השקעות? השאלות הללו מקבלות תשובות שונות בהתאם לסוג העסק ומצבו בנקודת זמן וכמובן בהתאם לתוכניות ארוכות הטווח שלך.

כל גוף מממן רציני ידרוש תוכנית עסקית מגורם מקצועי המסבירה את השימושים והתשואות בכסף.

אנחנו מאמינים כי גיוס כספים היא נקודת זמן בחייו של עסק שמחייבת ליווי של איש מקצוע מנוסה המבין את ההשלכות העתידיות של כל אפשרות העומדת על הפרק. 

תכנון נכון של סכום הגיוס אל מול הערכת שווי חברה או שימושים יעזרו לך לצלוח את הגיוס באופן הנכון לעסק. 

מלבד החלקים המוכרים בתוכנית העסקית כמו: תקציר מנהלים, אודות היזם והצוות, מחקר שוק וניתוח מתחרים. ישנו חלק מהותי שיש לו השפעה ישירה על התכנות העסק – בניית מודל עסקי נכון. לצורך כך יש להבין את מצב השוק ואת אופן הפעולה של המתחרים הישירים או העקיפים לעסק. לצד ההשלכות הכספיות של בחירת מודל עסקי אחד על פני האחר. 

מודל עסקי טוב הוא למעשה אבן פינה משמעותית שעליה יבנה העסק לשנים רבות ובמידה וישנם ליקויים בבניית המודל הם מתגלים לרוב מאוחר מידי. 

אנחנו מומחים בבניית מודל עסקי נכון לסטארטאפים ונשמח לעזור לך לבנות את המודל העסקי הנכון על מנת לבסס סטארטאפ יציב ומצליח.

משקיעים מקבלים כמות פניות מכובדת בעבור הזדמנות להשקעה. אז איך פונים למשקיע באופן הנכון?

משקיע מנוסה יודע לזהות כמעט באופן מיידי האם התוכנית העסקית נכתבה על ידי איש מקצוע או היזם. 

הוא ראה מספיק תוכניות עסקיות כדי להבין במבט ראשון אם להשקיע את הזמן או לא.

ולכן לפני שכותבים תוכנית עסקית למשקיע חייבים להבין – למי אנחנו כותבים את התוכנית?
כבר יצא לנו לא פעם לכתוב תוכנית עסקית שלמה בעבור משקיע פוטנציאלי מסוים. המסר הנכון לאדם הנכון בשילוב ההזדמנות שמנוסחת היטב יכולות לקדם את התהליך באופן משמעותי.

המשקיע מקבל את התוכנית העסקית ככרטיס ביקור המשאיר רושם ראשוני ופותח את הפתח לפגישה עם היזם. 

התוכנית חייבת להיראות ייצוגית ולהכיל בתוכה דוחות על פי אמות מידה גבוהות.

התוכנית הפיננסית היא למעשה חלק מהותי מהיכולת להתקדם מול משקיע. היא חייבת להעביר באופן ברור ומקיף את ההזדמנות ואת התמורה בגינה היזם מבקש את ההשקעה.

התנהלות לא נכונה מול משקיע יכולה להניב כסף אך יכולה גם לייצר כישלון – הן בגיוס הכסף והן בחיבור לא נכון ולא יעיל בין יזם למשקיע.

לכן נשמח לעזור לך למצוא את המשקיע הנכון אם תוכנית עסקית מנצחת.

משקיעים בהצלחה שלך

אתה רגיל לשמוע מספקים שונים "תשלם – תקבל".

אנו מבינים כי ההצלחה של הסטארטאפ שלך, היא ההצלחה שלנו. זו בדיוק הסיבה כי חברות רבות מצאו אצלנו בית חם ומקצועי במשך שנים רבות, מתוך ידיעה שמנהלי הכספים של The Founders לא רק בונים הצלחות, אנחנו בונים מערכות יחסים של שותפות עסקית, לטווח הארוך,בדרך ליעדים חדשים ובעיקר להצלחות כלכליות ועסקיות.
נשמח להכיר וללמוד כיצד נוכל לסייע להצלחה של העסק שלך, עכשיו ובעתיד.

אתם בטח מכירים חלק מהשותפים העסקיים שלנו: