סמנכ״ל כספים חיצוני

כשזה נוגע לתוכניות, הכל מתחיל ונגמר בתקציב. תפקידו של CFO לוודא עמידה בתקציב תוך הבנת צרכי החברה, הכרת הנפשות הפועלות, הימנעות מהוצאות מיותרות ואיתור הזדמנויות פיננסיות, הטבות מיסוי, כשלים מערכתיים ועוד.

סמנכ"ל כספים חיצוני עושה הרבה מעבר לבקרה פיננסית: הובלה ליעדים, גיבוש אסטרטגיה ובקרה על נהלים מסייעים להגדיל את יכולת הצמיחה הטבעית של החברה.

היתרונות שלנו

הבנת הצורך

הבנת העסק באופן מעמיק. חלוקה למוקדי רווח ומיפוי הוצאות

תוכנית מקצועית

בניית תקציב שנתי או תוכנית עסקית המשקפות יעדים ברי השגה

אנחנו כאן אתך

ליווי מקצועי של כלכלן בכיר או רואה חשבון לצד צוות הנהלת חשבונות

השגת המטרה

שיפור הרווחיות והשגת שליטה פיננסי מלא וניהול חכם

למה כדאי לגייס סמנכ"ל כספים חיצוני?

אנחנו מספקים שירותי סמנכ"ל כספים חיצוני לחברות ממגוון תעשיות ומגזרים. שירות זה מאפשר לך לגייס את כישוריו של איש פיננסים בכיר בעל ניסיון רב, שנשא משרת סמנכ"ל כספים במספר חברות מובילות ויכול להראות הצלחות שהוביל תחום זה. אך ללא העלויות המשמעותיות לגיוס תפקיד זה בשדרה הניהולית בעסק.

סמנכ"ל כספים הוא חלק משמעותי בשדרה הניהולית של החברה ועלות השכר שלו נאמדת בעשרות אלפי שקלים בחודש. שכר חודשי לסמנכ"ל כספים נע בין 33,000 עד 50,000 ש"ח בחודש לפני עלויות מעביד נוספות. 

חברות בתחילת דרכן או עם תקציב מוגבל לא יכולות לעמוד בדרישות השכר הגבוהות של סמנכ"ל כספים ולרוב גם לא צריכות סמנכ"ל כספים פנימי במשרה מלאה. לעתים מה שנדרש הוא אדם מוכשר ובעל ניסיון שידע לנתב את החברה לכיוון הנכון עבורה בתשלום נמוך משמעותית על פי היקף הדרישות. 

תכנון אל מול ביצוע – בתחילת כל תהליך התכנון הפיננסי הוא אבן דרך משמעותית מכמה סיבות:

1. קביעת מסגרת תקציב וצפי הכנסות שנתי

2. קביעת יעדים מוגדרים באופן חודשי ורבעוני (מאפשר ביצוע בקרה תקציבית)

3. חלוקה של הפעילות למרכזי רווח

4. ניתוח המצב הקיים ויצירת תוכנית פעולה לביצוע

כל אלה נעשים יחד עם איש מקצוע בעל ניסיון המאפשר לך לקבוע איך נכון לחברה לפעול בהתאם למצבה הנוכחי וליעדים הרצויים. 

סמנכ"ל כספים הוא כוח עזר מקצועי שתפקידו לנהל ולשלוט על הפן הפיננסי בחברה כדי ששדרת הניהול תקבל את הנתונים הנדרשים על מנת לקבל החלטות מושכלות בכל רגע נתון.

אחד מהכישורים הנדרשים מסמנכ"ל כספים מקצועי היא התמודדות עם שינויים או תקנות רגולטוריות על מנת להפוך אותן להזדמנות כספית לרווח. הסביבה הרגולטורית היא הזדמנות משמעותית להפוך את החברה לתחרותית בשוק אל מול המתחרים. 

ניסיון נוסף שמהווה יתרון הוא ההיכרות עם הפן הטכנולוגי. סמנכ"ל כספים אשר מעורה בהתפתחויות והכלים הטכנולוגיות בשוק מאפשר לחברה לקבל החלטות נכונות יותר תפעולית וכספית. 

והחלק החשוב ביותר בתפקיד זה הוא הכישרון בהבנת מספרים, דוחות ומסמכים אשר מתרגמים להזדמנויות עסקיות שיגדילו הכנסות, יפתחו מקורות הכנסה חדשים או יצמצמו הוצאות. כישרון זה נבנה עם הזמן ולכן חשוב לבחור סמנכ"ל כספים אשר מבין את הסביבה העסקית בה החברה פועלת.

תפקידו של סמנכ"ל כספים חיצוני קשור באופן טבעי לתחום הכספים בחברה. הוא למעשה שותף לעיצוב האסטרטגיה של החברה ותורם לתהליכי קבלת ההחלטות יחד עם מנהלי החברה. מלבד אחריות על תחומי הנהלת חשבונות, ביצוע בקרה תקציבית, תכנון תקציב שנתי והובלת גיוסים או תהליכי מימון אל מול גורמים פיננסים. סמנכ"ל הכספים מהווה יועץ בעל הבנה מעמיקה של ההשלכות וההזדמנויות העסקיות ולכן הוא אחראי לוודא כי המודל העסקי נבנה באופן נכון לחברה ומאפשר לה פעילות נכונה לאורך זמן.

הוא הגורם המקצועי שמוביל משברים פיננסיים או מייצר הזדמנויות על מנת לוודא כי החברה ממשיכה בכיוון הנכון.

משקיעים בהצלחה שלך

אתה רגיל לשמוע מספקים שונים "תשלם – תקבל".

אנו מבינים כי ההצלחה של העסק שלך, היא ההצלחה שלנו. זו בדיוק הסיבה כי חברות רבות מצאו אצלנו בית חם ומקצועי במשך שנים רבות, מתוך ידיעה שמנהלי הכספים של The Founders לא רק בונים הצלחות, אנחנו בונים מערכות יחסים של שותפות עסקית, לטווח הארוך,בדרך ליעדים חדשים ובעיקר להצלחות כלכליות ועסקיות.
נשמח להכיר וללמוד כיצד נוכל לסייע להצלחה של העסק שלך, עכשיו ובעתיד.

אתם בטח מכירים חלק מהשותפים העסקיים שלנו: